O nás

Stařenka s naslouchátky. péče o seniory, Újezd u BrnaPotřebujete služby vyškolené zdravotní sestry, ale nevíte, kde ji hledat? Pak je tu právě Martina Matějková pro Vás!

Martina Matějková je zdravotní sestra se specializací na domácí péči, kterou poskytuje v Újezdu u Brna a jeho blízkém okolí. Specializuje se především na péči o pacienty, kterým byla po hospitalizaci v nemocnici nařízena domácí péče, ale i o ty, kteří jsou již dlouhodobě zdravotně indisponovaní a nemohou se o sebe bez pomoci jiných postarat, anebo o ty, kteří sice potřebují dlouhodobou intenzivní péči, ale odmítají umístění do specializovaného ústavu.

Z vlastní zkušenosti může potvrdit, že pacientům, kteří podstupují domácí léčbu, se výrazně zkracuje doba rekonvalescence, a proto je také doporučována více než prodloužení hospitalizace v nemocnici, pokud k tomu pacient má zajištěny optimální podmínky. Pacienti propuštění z nemocniční péče nejčastěji potřebují vyměňovat obvazy, píchat injekce nebo vytahovat stehy. Aby nemuseli kvůli všem těmto úkonům do nemocnice, mohou si objednat službu ošetřující sestry, která za nimi bude pravidelně docházet domů a pečovat o ně.

Lidé dlouhodobě a těžce nemocní bývají mnohdy odkázáni pouze na péči druhých, jimiž bývá nejčastěji některý rodinný příslušník. Péče o tyto osoby je však časově i psychicky velmi náročná, a mnozí si ani nemohou dovolit zůstat s nemocným celý den doma. Pokud je to v možnostech ošetřující sestry, pak se o nemocného stará ona. Tito lidé často trpí v důsledku dlouhodobého upoutání na lůžko, ať už kvůli nemoci, nebo po operaci omezující jejich samostatný pohyb. Samozřejmě se tato péče týká i osob umírajících.

Někteří pacienti potřebují dlouhodobou intenzivní péči, která vyžaduje preciznost práce sestry. Mohou se tak vyhnout umístění do ústavní péče a být v pohodlí svého domova, kde se pacientům obecně daří lépe.

Své služby nabízí nejen těm, kteří dostanou doporučení od svého lékaře, ale také těm, kteří ji nutně potřebují a doporučení nemají. V tom případě ovšem práci ošetřující sestry hradí sami.

Služby ošetřující sestry můžete využít v jakoukoli denní nebo noční hodinu, a to od pondělí do pátku. Vše záleží samozřejmě na domluvě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *