Ceny ošetřovatelských služeb

otazník z prášků, péče o seniory, Újezd u BrnaSlužba ošetřující sestry bývá nejčastěji proplácena zdravotní pojišťovnou, pokud jsou splněna určitá kritéria. Tím prvním je žádost o tuto službu vypsaná na speciální formulář právě pro zdravotní pojišťovnu. Žádost vypsaná na jakýkoli jiný formulář Vám proplacena nebude, proto, prosím, dbejte o to, aby byla žádost vypsána na správný formulář.

Druhým velice důležitým kritériem je žadatel o péči ošetřovatele nebo ošetřovatelky. O tuto službu může požádat pouze omezené množství lékařů, nikoli lékaři ambulantní (jako například diabetolog). Žádost o poskytnutí domácí péče může být podána buď ošetřujícím nemocničním lékařem, nebo Vaším praktickým lékařem. Ostatní lékaři, jako ti ambulantní, musí o vypsání žádosti požádat Vašeho praktického lékaře.

Pokud jsou obě tato kritéria dodržena, Vaše pojišťovna Vám službu ošetřující sestry zcela proplatí. Platnost vypsaného poukazu je však omezená. V případě, že Vám poukaz vypíše Váš obvodní lékař, je tato doba 3 týdny, ovšem poukaz od lékaře nemocničního je pouze 2 týdny.

Ti, kteří žádný poukaz vypsaný nemají, mohou o službu ošetřující sestry v Újezdu u Brna požádat sami a dohodnout se také na vlastních požadavcích. Musí ale počítat s tím, že službu sestry hradí zcela sami, a to dle platného sazebníku dané zdravotní pojišťovny. Je také dobré počítat s tím, že materiál potřebný k výkonu může být účtován zvlášť. O víkendu a během nočních služeb je potřeba počítat s příplatky za výkon.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *