Čím se řídíme při práci

Ošetření chodidla. péče o seniory, Újezd u BrnaNejvýznamnějším pilířem práce ošetřující sestry Martiny Matějkové je kvalita odvedené práce. To se týká nejen svědomité péče, při které se snaží, aby se její klienti cítili v rámci možností co nejpřirozeněji a nejlépe ve známém domácím prostředí.

Hlavním prvkem domácí péče je především fakt, že je respektován nejen klientův zdravotní stav, ale také jeho potřeby a možnosti. Také hodně záleží na okolním prostředí, ve kterém se klient nebo pacient nachází. Velmi často se, hlavně v případě seniorů, stává, že pacienti přestanou mít zájem o dění ve svém okolí, stanou se pasivními a mohou upadat do stavů deprese. Proto je důležité v nich povzbuzovat ducha zájmu o své okolí, aby měli stále aspoň nepatrnou chuť k životu, která jim může pomoci se dostat z mnoha obtíží vyvolaných špatným psychickým stavem. A nejen zájem, ale i schopnost naslouchat je u práce ošetřující sestry důležitá. Obzvlášť starší lidé si často potřebují jen tak s někým popovídat. Opravdu vynikající ošetřující sestra, jako je Martina Matějková z Úvozu u Brna, umí poskytnout útěchu i v tomto směru péče.

Dalším důležitým prvkem je vzájemná spolupráce  rodiny klienta a sestry. Je totiž důležité, aby se do některých úkonů mohli zapojit i členové rodiny, protože se tím mohou upevnit vztahy mezi rodinnými příslušníky a nemocným. Navíc se rodina naučí komunikovat a naslouchat tomu, co nemocný člověk potřebuje. Podpora rodiny má v mnoha případech kladný účinek především na psychiku daného člověka. Někdy totiž stačí jen málo, aby se klient cítil být potřebný a milován.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *